Torpedo do teškoga poraza u završnici utakmice!

MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSIJEK – VINKOVCI

1. KOLO

OLIMPIJA – TORPEDO 5:1 (2:1)

Osijek – Igralište NK Olimpija. Bez gledatelja. Sudac: Marko Ašperger (Komletinci). Pomoćnici: Mateo Paulović (Bilje) i Robert Kožić (Beli Manastir). Strijelci: 1:0 Mijatović (3.), 2:0 Tomas (10.), 2:1 Rajčević (18.), 3:1 Mijatović (78.), 4.1 Tomas (82.), 5:1 Bilandžija (90.).

OLIMPIJA: Grginov, Čolić, Stojanac, Bilandžija, Tomas (85. Pavić), Marić (82. Relotić), Martan (85. Švarcer), Stojković (75. Koša), Vidović, Bošnjaković (71. Krpata), Mijatović. Trener: Miomir Meter.

TORPEDO: Vinković, Kopecki, Rotim (82. Filip Cicvarić), Bašić (86. Butor), Rajčević, Babić (58. Pongračić), Antinac, Mislav Ivanda, Renato Lulić, Domagoj Kušević (46. Radoš), Tomislav Lulić. Trener: Damir Išasegi.

Kada izgubite s 5:1 jednostavno vam se nameće zaključak kako to nije bio vaš dan odnosno da ste odigrali jako lošu utakmicu. Ali, Kuševčani su u Osijeku odigrali solidnu utakmicu u kojoj su teško stradali tek u posljednjih 12 minuta utakmice kada su primili čak tri pogotka.

Osječani su već u prvih deset minuta došli do vodstva 2:0. U trećoj minuti Mario Mijatović postiže vodeći pogodak za „ljubičaste“ da bi u desetoj minuti već bilo 2:0. Strijelac drugoga pogotka bio je Antonio Tomas. Međutim, gosti su brzo odgovorili i golom Marija Rajčevića smanjili rezultat na 1:2. To je bio ujedno i rezultat prvoga poluvremena.

Sve do 78. minute utakmica je bila otvorena i gosti su mogli doći do izjednačenja. Ali, kao i puno puta dosada za Torpedo je bila kobna završnica utakmice u kojoj obično dolazi do pada koncentracije i primanja laganih i naivnih golova. Tako su Osječani za samo dvanaest minuta postigli tri pogotka i tako došli do visoke pobjede. U 78. minuti drugim pogotkom Mijatović dovodi svoju momčad do vodstva 3:1 da bi u 82. minuti Tomas svojim drugim pogotkom povećao vodstvo na 4:1. U posljednjoj minuti utakmice, deprimirani Kuševčani, primili su i peti pogodak. Strijelac za konačnih 5:1 bio je Domagoj Bilandžija.

Ovim porazom Torpedo je završio  jesenski dio prvenstva. Nažalost, sa samo pet bodova Kuševčani se nalaze na posljednjem mjestu tako da neće baš raspoloženi  na zimski odmor. No, slijedi odmor pa priprema i pokušaj da se spasi što se spasiti može.