Đakovačka zvona zazvonila i na Koreji!

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

1. KOLO

VIHOR – ĐAKOVO CROATIA 1:2 (0:1)

Jelisavac – Igralište Korea. Gledatelja: 150. Sudac: Andrej Burilo (Osijek). Pomoćnici: Dino Knez (Osijek) i Toni Kontrec (Osijek). Strijelci: 0:1 Kolak (33.), 1:1 Jakšić (77.), 1:2 Dogan (85.).

VIHOR: Dubrović, Šimičić, Jakšić, Topolovec (74. Vuzem), Žuljević (66. Lešković), Fehir, Soldić, Cindrić (83. Srtrakoš), Drahotuski, Hajnal, Čaušić. Trener: Antun Labak.

ĐAKOVO CROATIA: Nevistić, Dogan, Kolak, Bošković, Duje Batinić, Grgačević, Pongračić (67. Klemen), Domagoj Ivić, Galičić, Ante Batinić (46. Ljuban Ivić), Kirchbauer (65. Bionda; 76. Valentić). Trener: Hrvoje Bušić.

Znalo se da će, nakon gostovanja u Požegi, ovo biti najveći gostujući test za igrače trenera Hrvoja Bušića. Đakovčani su u jednoj teškoj i borbenoj utakmici položili ispit s čistom peticom.

Nakon početnoga ispitivanja snaga domaćini su bili prvi u prilici doći u vodstvo. U 15. minuti ubačena je lopta u đakovački kazneni prostor, završila je na Kolakovim prsima, a sudac Burilo bez razmišljanja pokazao je na bijelu točku. Prigovori đakovačkih igrača nisu urodili plodom tako da je loptu uzeo Stjepan Šimičić, međutim, golman Stipe Nevistić pročitao je njegovu namjeru i fantastičnom reakcijom spasio svoj gol.

Čovjek s tisuću ruku – Stipe Nevistić

Taj trenutak dao je krila đakovačkim nogometašima koji otvorenije kreću prema protivničkom golu. Prvu priliku za goste imao je Domagoj Ivić koji sam izlazi pred golmana Dubrovića koji nogama brani udarac đakovačkoga napadač. U 33. minuti Đakovčani su došli u vodstvo. Uigranu akciju i ubacivanje iz kornera glavom je zabio Luka Kolak. Do odlaska na odmor domaći su nogometaši pokušavali doći do izjednačenja, ali gostujuća obrana bila je na visini zadatka.

U nastavku utakmice domaćini su imali terensku inicijativu, a Đakovčani su se odlično branili ne dopuštajući protivničkim napadačima da ugroze golmana Nevistića. Ipak, u 77. minuti Vihor dolazi do toliko željenoga izjednačenja. Lopta je ubačena s lijeve strane u đakovački kazneni prostor, u gužvi se nabolje snašao Jakšić koji pogađa za 1:1. Ovaj pogodak nije deprimirao goste već su oni nastavili igrati za pobjedu. U 85. minuti Valentić je ukrao loptu protivničkim igračima, uposlio Dogana koji pogađa malu mrežicu Dubrovićeva gola. Za slavlje Đakovčana i ostanak na prvom mjestu.

U đakovačkim redovima nije bilo slaboga mjesta: od fenomenalnoga Stipe Nevistića preko obrane do strijelaca Kolaka i Dogana. Nastup u Jelisavcu koji je potvrdio da su i na Koreji zazvonila đakovačka zvona.

A velika nogometna fešta zasigurno će biti u subotu 3. listopada kada u Đakovo dolazi momčad Čepina. Nakon dugo vremena, bit će to pravi derbi vodećih momčadi lige.